Hakkımda

METİN AYDOĞAN


Metin Aydoğan1945'de Afyon'da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini İzmir'de, yüksek öğrenimini Trabzon'da tamamladı. 1969'da Karadeniz Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesini bitirdi. Yüksek öğrenimi dışında tüm yaşamını İzmir'de geçirdi. Örgütlü toplum olmayı uygarlık koşulu sayan anlayışla, değişik mesleki ve demokratik örgütlere üye oldu, yöneticilik yaptı. Çok sayıda yazı ve araştırma yayınladı, sayısız panel, konferans ve kongreye katıldı. Sürekli ve üretken bir eylemlilik içinde olan Metin Aydoğan, yaşamı boyunca yazdıyaptı ve anlattı. Evli ve iki çocuk babasıdır.


KİTAPLARI

Nasıl Bir Parti Nasıl Bir Mücadele, Bitmeyen Oyun–Türkiye'yi Bekleyen Tehlikeler, Yeni Dünya Düzeni Kemalizm ve Türkiye (1-2), Avrupa Birliği'nin Neresindeyiz?, Ekonomik Bunalımdan Ulusal Bunalıma, Türkiye Üzerine Notlar 1923-2005, Ülkeye Adanmış Bir Yaşam(1)-Mustafa Kemal ve Kurtuluş Savaşı, Ülkeye Adanmış Bir Yaşam (2)-Atatürk ve Türk Devrimi, Antik Çağ'dan Küreselleşmeye Yönetim Gelenekleri ve Türkler (1-2), Küreselleşme ve Siyasi Partiler, Doğu Batı Uygarlıkları, Türk Uygarlığı, Türkiye Nereye Gidiyor ve Ne Yapmalı.


6 yorum:

 1. Ne yazik ki goz gore gore tarih yeniden tekerrur etmekte. Ama bu sefer bir Mustafa Kemal'imiz yok.

  YanıtlaSil
 2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. Yaratımlarınızla her yere ışık saçıyorsunuz... Sonsuz saygılarımı sunuyorum...

  YanıtlaSil
 4. İsmet İnönü ile ilgili söylemiş olduğunuz '' Türk Ordusu'nu Nato'nun emrine verdi'' cümlesinin temeli, dayanağı nedir? Adnan Menderes ve Celal Bayar'ın iktidar olduğu dönemde başvuruları yapılmış ve girmek uğruna Kore'de 1000 askerimizi feda ettikleri emperyalist bir kuruma üyeliğin günahını ne sebeple İsmet İnönü'ye yüklüyorsunuz?

  YanıtlaSil
 5. Eserlerinizden iki tanesini okuyabildim, çok yararlandım. Teşekkür eder, başarılarınızın sürmesini dilerim.

  YanıtlaSil