Tüm Yazılar

12 yorum:

 1. Değerli Hocam , Bu gün yaptığımız telefon görüşmesi sonucu blog hakkında bilgi sahibi oldum. Buradan şüphesiz değerli bilgi ve çözümlemelere kavuşacağız. Arkadaşlarıma da önereceğim. Saygılar. Ömer Öztürkmen E.J.Kd.Alb/ Antalya
  alb.ozturkmen@gmail.com

  YanıtlaSil
 2. Merhaba Sayın, AYDOĞAN
  Yazılarınıza kavuşmak gerçekten güzel.Kars'tan size sonsuz sevgi ve saygılar gönderiyor.Kaleminize, yüreğinize sağlık.
  İbrahim Tamer KÖSE, Kars

  YanıtlaSil
 3. Sevgili Metin Bey,aşağı yukarı bütün kitaplarınızı zevkle okudum,okutturdum ve okutturuyorum.Sizi burada görmek harika .Sizi seviyoruz ve iyi ki varsınız..
  Em.Tnk.Alb.L.GÜREL

  YanıtlaSil
 4. Saygıdeğer ÜSTAD... Sizin de söylediğiniz gibi.. Yazılar kitap özeti.. Sayfayı arkadaşlarıma önerdim ki onlarda memnun kalacaklardır.

  YanıtlaSil
 5. değerli hocam, 27 mayıs 1960'ta yaşanan nedir ? darbe mi devrim mi ? Yönetimin ABD ekseninden çıkmaya çalışması üzerine ABD'de eğitilen ordu içindeki unsurların harekete geçmesi ve devlet yönetimine el koyması olduğu yazılıyor. 27 Mayıs'tan sonra yaşanan gelişmelerin de bu düşüncenin destekçisi olduğu gösteriliyor. Bilgilendirirseniz sevinirim.

  YanıtlaSil
 6. Sevgili Adsız, 27 Mayıs DP despotimine ve karşı devrim uygulamalarına karşı bir devinimdir. Yurtsever bir girişimdir. Aktardığın yorumu yapanlar DP yönetimini aklamaya çalışan aymazlardır. 27 Mayıs bir darbedir. Ancak, olumluğu ağır basan bir darbedir. Eksiklikleri olsa da, ggetirdiği anayasayla Türkiye'ye nefes aldırmiştır.

  YanıtlaSil
 7. 27 Mayıs hareketinden kısa bir süre sonra,DP çizgisindeki AP nin kurularak, kısa sürede iktidara gelmesinin nedenleri ne olabilir?Bu hareketin,esaslı bir temele dayanmadığını göstermez mi?

  YanıtlaSil
 8. Sevgili İsmail,
  İletini yeni gördüm, geç yanıtlığım için kusuta bakma. 27 Mayısçıların yönetimi sivillere erken teslim etmesi bir hataydı. AP'nin kısa sürede etkinleşmesinin nedeni, ABD ve gericiliğe yatkınlığıdır.

  YanıtlaSil
 9. Değerli Metin Aydoğan, kitaplarınızdan sonra burada yazılarınıza kavuşmak büyük bir kazançtır. Teşekkürler ve saygılar..

  YanıtlaSil
 10. Degerli Hocam;

  Sizlere Dubaiden saygi ve selamlarimi sunuyorum.
  Bu denli seffaf degerli bilgilerin paylastiginiz blogunuzun Lutfen Engilish olarak yayinlamanizi oneriyorum.
  Cunku cevremizdeki insanlariokumalari icin onerecegimiz bir siteye ihtiyacimiz var. Cunku Gunumuzde insanlar tarih hakkinda bilgi sahibi olmak istedikce Yurt disindaki turklere tarih ve bilimsel sorular sormaktalar bazan bunlari anlatmakta zorlaniyoruz. Turklerin Dunya Tarihindeki yeri tartisilmazdir. Insanligin bu Tarihi bilgilere ulasmasini saglamak icin bu degerli bilgileri ingilizlerin veya diger uluslarin yanli cevirilerine birakamayiz lutfen. sitenizi ingilizce olarak da ceviri yapmanizi. bir kutuphane sitesine cevirmeniz wikipadia gibi bir bilgi hazinesine donmenizi onermeyi kendime gorev biliyorum.
  Tesekkurler saygilar.

  YanıtlaSil