Tüm Yazılar

12 yorum:

Ömer Öztürkmen dedi ki...

Değerli Hocam , Bu gün yaptığımız telefon görüşmesi sonucu blog hakkında bilgi sahibi oldum. Buradan şüphesiz değerli bilgi ve çözümlemelere kavuşacağız. Arkadaşlarıma da önereceğim. Saygılar. Ömer Öztürkmen E.J.Kd.Alb/ Antalya
alb.ozturkmen@gmail.com

kuramsal aktarim ka dedi ki...

Teşekkürler komutanım.

Adsız dedi ki...

Merhaba Sayın, AYDOĞAN
Yazılarınıza kavuşmak gerçekten güzel.Kars'tan size sonsuz sevgi ve saygılar gönderiyor.Kaleminize, yüreğinize sağlık.
İbrahim Tamer KÖSE, Kars

kuramsal aktarim ka dedi ki...

Teşekkür ederim Sevgili Tamer.

teneketrampet dedi ki...

Sevgili Metin Bey,aşağı yukarı bütün kitaplarınızı zevkle okudum,okutturdum ve okutturuyorum.Sizi burada görmek harika .Sizi seviyoruz ve iyi ki varsınız..
Em.Tnk.Alb.L.GÜREL

Islam Sivuk dedi ki...

Saygıdeğer ÜSTAD... Sizin de söylediğiniz gibi.. Yazılar kitap özeti.. Sayfayı arkadaşlarıma önerdim ki onlarda memnun kalacaklardır.

Adsız dedi ki...

değerli hocam, 27 mayıs 1960'ta yaşanan nedir ? darbe mi devrim mi ? Yönetimin ABD ekseninden çıkmaya çalışması üzerine ABD'de eğitilen ordu içindeki unsurların harekete geçmesi ve devlet yönetimine el koyması olduğu yazılıyor. 27 Mayıs'tan sonra yaşanan gelişmelerin de bu düşüncenin destekçisi olduğu gösteriliyor. Bilgilendirirseniz sevinirim.

kuramsal aktarim ka dedi ki...

Sevgili Adsız, 27 Mayıs DP despotimine ve karşı devrim uygulamalarına karşı bir devinimdir. Yurtsever bir girişimdir. Aktardığın yorumu yapanlar DP yönetimini aklamaya çalışan aymazlardır. 27 Mayıs bir darbedir. Ancak, olumluğu ağır basan bir darbedir. Eksiklikleri olsa da, ggetirdiği anayasayla Türkiye'ye nefes aldırmiştır.

ismail dedi ki...

27 Mayıs hareketinden kısa bir süre sonra,DP çizgisindeki AP nin kurularak, kısa sürede iktidara gelmesinin nedenleri ne olabilir?Bu hareketin,esaslı bir temele dayanmadığını göstermez mi?

kuramsal aktarim ka dedi ki...

Sevgili İsmail,
İletini yeni gördüm, geç yanıtlığım için kusuta bakma. 27 Mayısçıların yönetimi sivillere erken teslim etmesi bir hataydı. AP'nin kısa sürede etkinleşmesinin nedeni, ABD ve gericiliğe yatkınlığıdır.

CITIR dedi ki...

Değerli Metin Aydoğan, kitaplarınızdan sonra burada yazılarınıza kavuşmak büyük bir kazançtır. Teşekkürler ve saygılar..

ERTUĞRUL SÜRÜCÜ dedi ki...

Degerli Hocam;

Sizlere Dubaiden saygi ve selamlarimi sunuyorum.
Bu denli seffaf degerli bilgilerin paylastiginiz blogunuzun Lutfen Engilish olarak yayinlamanizi oneriyorum.
Cunku cevremizdeki insanlariokumalari icin onerecegimiz bir siteye ihtiyacimiz var. Cunku Gunumuzde insanlar tarih hakkinda bilgi sahibi olmak istedikce Yurt disindaki turklere tarih ve bilimsel sorular sormaktalar bazan bunlari anlatmakta zorlaniyoruz. Turklerin Dunya Tarihindeki yeri tartisilmazdir. Insanligin bu Tarihi bilgilere ulasmasini saglamak icin bu degerli bilgileri ingilizlerin veya diger uluslarin yanli cevirilerine birakamayiz lutfen. sitenizi ingilizce olarak da ceviri yapmanizi. bir kutuphane sitesine cevirmeniz wikipadia gibi bir bilgi hazinesine donmenizi onermeyi kendime gorev biliyorum.
Tesekkurler saygilar.

Yorum Gönder